شما اینجا هستید
خانه > مدیریت بازار > خرید اجباری > استرس > عوامل به وجودآورنده ی استرس (عوامل استرس زا)

عوامل به وجودآورنده ی استرس (عوامل استرس زا)

مرکز مطالعات استرس انسانی (۲۰۱۷) عوامل استرس زا را به عنوان محرک هایی که باعث آزاد شدن هورمون های استرس در بدن انسان است، تعریف می کنند.

تعریف محرک استرس اغلب با حوادث (از جمله تصادفات، از دست دادن همسر و غیره) همراه می باشد، که به عنوان استرس زاها که یک تغییر در زندگی انسان (مثبت یا منفی) ایجاد می کند نامیده می شود. استرس شامل اندازه ای از تغییرات داخلی و خارجی است که تعادل هموستاتیک افراد را به خطر می اندازد. یک ایده درمورداسترس این است که حوادث زندگی چه (مثبت یا منفی) استرس زا هستند و موجب عدم تعادل روان شناختی می شوند. شخص تلاش می کند تا بااستفاده از مکانیسم های مقابله، دوباره ایجاد تعادل نماید.سرتاسر زندگی، یک مجموعه ی منحصر به فرد از استراتژی هایی برای مقابله با استرس ناشی از این حوادث است.درک ماهیت استرسورهای زندگی و موقعیت های استرس زا می توانند نقش مهمی در به حداقل رساندن آسیب داشته باشند.هر عاملی که بتواند به شکلی واکنش استرس را در فرد برانگیزد استرس زا یا عامل استرس زا نامیده می شود. کلیه ی رخدادها و رویدادهای خرد و کلان زندگی بشری می تواند برای فرد یا جامعه استرس زا باشد.

عوامل استرس زا رابه طور مثال می توان خانوادگی و غیر خانوادگی در نظر گرفت.

صفا تقی پور
از زمانی که بخاطر دارم، به برند و تبلیغات علاقه داشتم، طی این سال ها مطالعات زیادی انجام دادم و هر چی بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم کمتر میدونم، چون علم برندینگ بسیار گسترده و بروزه و مدام لازمه تا خودتو بروز کنی. اینجا محل اشتراک گذاری دانش برند، اگه به برندسازی علاقه دارین همراه من باشین. پس؛ برند تو بساز و‌خوب #تبلیغ کن‌ تا بتونی محصول تو در فضای آنلاین#مانا‌ و #پایا کنی.
http://brandironi.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Top