شما اینجا هستید
خانه > مدیریت بازار > خرید اجباری > استرس > عوامل استرس زای خانوادگی

عوامل استرس زای خانوادگی

خانواده جایی است که افراد در آن رشد می کنند و تعامل سازگارانه با اعضای خانواده و ارزشهای اجتماعی را یاد می گیرند. محیط خانوادگی، نقش بسیار مهمی در توسعه ی عاطفی و رفتاری نوجوانان دارد .عوامل خانوادگی و درگیری پدر و مادر در برخی از مشکلات درونی مانند افسردگی و اضطراب و همچنین مسائل دیگر مانند پرخاشگری و بزهکاری تأثیر دارد. سطح بالای درگیری های خانوادگی به افزایش مشکلات درونی منجر می شود.

لیندا جورج (۱۹۹۹؛ ۲۰۰۷) استدلال کرد که مصائب و مشکلات زندگی در سنین پایین نظیر فقر در دوران کودکی یا سوء رفتار با کودکان و بی توجهی به آنها و نیز خشونت خانوادگی اثرات پایدار و ماندگاری بر سلامت روان افراد در سنین بالاتر به جای می گذارد.برخی از مطالعات نشان می دهد که درگیری­های نوجوان با والدین خود باعث سطح پایین عزت نفس و رفتار مخاطره آمیز می شود. به غیر از درگیری والدین و فرزندان، درگیری میان والدین نیز یکی از منابع استرس در میان نوجوانان است که بر روی رشد ذهنی و فکری آنها تاثیر می گذارد.. رابطه ی والدین و فرزند در سن نوجوانی یک چالش بزرگ است. تنش های نوجوانان وقتی ایجاد می شود که آنها سعی می کنند مستقل باشند در حالی که پدر و مادر مانع این استقلال هستند. بنابراین این موضوع اغلب منجر به درگیری و ایجاداسترس می شود .

“نظریه ی تعاملی خانواده” نقش تعارضات بین نسلی در زندگی نوجوانان را توضیح می دهد. با توجه به این نظریه درگیری بین نسلی عامل مهمی در استرس و تنش نوجوانان است.

یک واقعه ی مهم زندگی که مورد تحقیق قرار گرفته است، طلاق والدین است. برخی از محققان و عموم مردم، هنوز طلاق پدر و مادر را به عنوان یکی از عوامل اصلی استرس می دانند.

صفا تقی پور
از زمانی که بخاطر دارم، به برند و تبلیغات علاقه داشتم، طی این سال ها مطالعات زیادی انجام دادم و هر چی بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم کمتر میدونم، چون علم برندینگ بسیار گسترده و بروزه و مدام لازمه تا خودتو بروز کنی. اینجا محل اشتراک گذاری دانش برند، اگه به برندسازی علاقه دارین همراه من باشین. پس؛ برند تو بساز و‌خوب #تبلیغ کن‌ تا بتونی محصول تو در فضای آنلاین#مانا‌ و #پایا کنی.
http://brandironi.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Top