شما اینجا هستید
خانه > برند > تعریف تبلیغات

تعریف تبلیغات

تبلیغات در مقابل واژه «advertising» قرار می­گیرد و از جمله مفاهیمی است که به رغم وضوح ابتدایی، ارائه تعریفی جامع و مانع از آن با دشواری روبروست. بنابراین، در اینجا سعی می­شود پس از ذکر چند تعریف، حتی­ الامکان به تعریفی جامع از آن دست یابیم. عده­ای در تعریف خود از تبلیغات، به هدف تبلیغات اشاره کرده و آن را «به کار بردن وسایل ارتباطی به منظور ترغیب مردم به خرید کالا یا خدمات» تعریف نموده­ اند. گروهی تبلیغات بازرگانی را هنر متقاعد کردن مردم برای خرید محصولات می­ دانند؛ بنابراین هر شیوه و هر وسیله­ ای را برای رسیدن به این هدف تجویز می­ کنند.

برخی دیگر شیوه تبلیغ را در تعریف خود ذکر کرده و گفته ­اند: کار تبلیغات بازرگانی، جایگزین کردن رفتار شرطی به جای رفتار عقلانی است که منجر به کسب درآمد بیشتر برای تبلیغ­ گر می­ شود و به وسیله­ ی آن کالاهای تجاری و یا اعتبار موسسه­ ای تبلیغ می­ گردد. از نظر آنها نقش اصلی تبلیغ­ گر در این نوع تبلیغات، بازاریابی برخی کالاها و خدمات است. در واقع تبلیغات بازرگانی فعالیتی است که می­خواهد یک آرزو را به واقعیتی مبدل کند و به اشخاص بقبولاند که می­ توانند آنچه را که آرزو می­ کنند با پول بدست بیاورند.

در تعریف دیگری آمده است: تبلیغات بازرگانی یعنی عملی که توجه مردم را به کالا یا داد و ستدی برانگیزد و به سخن دیگر، عبارت است از کوشش در تدارک و انتشار آگهی­ ها با هدف مثبت نشان دادند یک کالا یا خدمت و مصرف آن.

به هر حال، آنچه از مجموع تعاریف مطرح شده در سطور فوق بر می­آید این است که در تبلیغات بازرگانی و در مقیاس وسیع­ تر در هر نوع تبلیغی، چهار رکن اساسی وجود دارد: وسیله ­ی ارتباطی، پیام، پیام­ دهنده و پیام­ گیرنده.

بنابراین، تبلیغات بازرگانی مجموع تکنیک­ های انتفاعی است که از طرف موسسات اقتصادی، شرکت­های تبلیغاتی و بنگاه­ های تولیدی با استفاده از وسایل ارتباط جمعی یا هر ابزار دیگری بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی به منظور جلب، نگهداری و افزایش خریداران اعمال می ­شود.

صفا تقی پور
از زمانی که بخاطر دارم، به برند و تبلیغات علاقه داشتم، طی این سال ها مطالعات زیادی انجام دادم و هر چی بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم کمتر میدونم، چون علم برندینگ بسیار گسترده و بروزه و مدام لازمه تا خودتو بروز کنی. اینجا محل اشتراک گذاری دانش برند، اگه به برندسازی علاقه دارین همراه من باشین. پس؛ برند تو بساز و‌خوب #تبلیغ کن‌ تا بتونی محصول تو در فضای آنلاین#مانا‌ و #پایا کنی.
http://brandironi.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Top