شما اینجا هستید
خانه > برند > تعریف برند

تعریف برند

برند چیست

از دیگر تعاریف برند؛ تعریف عامیانه برند است. در بین مردم، مصرف‌کنندگان عمومی معمولا شرکت‌ها و خدماتی که بین آنها از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردار است، را به عنوان برند می شناسند، به خصوص در مورد کالاهای گران قیمت و لوکس.
برای مثال زیاد شنیده اید: این لباس برند است. فلانی که برند خریداست. و او عطر و ادکلن برند استفاده می کند.

تعریف دیگر برند به خاطر اولین بودن در ذهن افراد شکل می‌گیرد اتفاقی که هنوز هم در جامعه شاهد آن هستیم.

استفاده از نام تاید به جای پودر شوینده. و استفاده از نام ریکا به جای مایع ظرفشویی. استفاده از نام لیپتون به جای چای کیسه ای.

 

از این دست مثال ها در جامعه زیاد به جای برند استفاده می‌شود: اسمارتیس، ژیلت، لی، سامسونت و…

یکی از بهترین تعاریف ارائه شده در مورد برند، تعریف برند توسط انجمن بازاریابان آمریکاست. برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه، علامت، یا ترکیبی از این ها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمات، از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده، یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمات یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته می‌شود.
به عقیده کاپفرر برند نامی است که خریداران را برای رسیدن به تصمیم خرید، تحت تاثیر قرار می دهد.
و انتهای این مبحث به یکی از بهترین تعاریف که در مورد برند وجود دارد، اشاره میکنیم: برند هویتی است که به محض یادآوری جایگاه اختصاصی فایده ها و جذابیت های خاص خود را به یاد بیاورد.

صفا تقی پور
از زمانی که بخاطر دارم، به برند و تبلیغات علاقه داشتم، طی این سال ها مطالعات زیادی انجام دادم و هر چی بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم کمتر میدونم، چون علم برندینگ بسیار گسترده و بروزه و مدام لازمه تا خودتو بروز کنی. اینجا محل اشتراک گذاری دانش برند، اگه به برندسازی علاقه دارین همراه من باشین. پس؛ برند تو بساز و‌خوب #تبلیغ کن‌ تا بتونی محصول تو در فضای آنلاین#مانا‌ و #پایا کنی.
http://brandironi.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Top